Nasıl Gidilir?

İzmir Otogara Metro ile Nasıl Gidilir

İzmir Otogara Metro ile Nasıl Gidilir

İzmir üzerinden farklı bir şehre seyahat etmesi gereken kişilerin merak ettiği konulardan birisi metro ile otogara nasıl ulaşılacağıdır. Metro araçları ile otogara direkt bir bağlantı henüz bulunmamaktadır. Fakat hızlı bir şekilde şehirler arası terminaline gitmek isterseniz metro bağlantısı olan Eshot otobüslerini kullanmalısınız. Bu yazımızda izmir otogara metro ile nasıl gidilir sorunuza yanıt bulmaya çalışacağız. İlettiğimiz detaylı bilgiler sayesinde zorlanmadan istediğiniz yere gitmeniz mümkün olacaktır.

izmir otogara metro ile nasıl gidilir

İlk olarak bulunduğunuz ilçede size en yakın İzmir metro istasyonuna gitmeniz gerekmektedir. Fakat her ilde metro istasyonu olmayabilir. Bu yüzden imdadınıza izban sistemi yetişecektir. Bazı varsayımlar üzerinden bu konuyu sizlere anlatıyoruz. Örneğin Gaziemir’de ikamet ettiğinizi düşünelim. Öncelikle ulaşmanız gereken yer Gaziemir İzban Tren İstasyonu olacaktır. Buradan Kuzey yönüne giden trenlere binerek Halkapınar aktarma istasyonunda inmeniz gerekir. Daha sonra otobüs duraklarının bulunduğu bölgeye hareket ederek 555 numaralı Eshot otobüsüne binebilirsiniz. Son durakta inerek şehirler arası otogara ulaşmış olacaksınız. Bu sayede izmir otogara metro ile nasıl gidilir sorusuna yanıt bulabilirsiniz. Bu ulaşım türlerinde saat bilgisine ihtiyaç duyuyorsanız izban ve eshot kurumlarının web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bulunduğunuz bölgede metro istasyonu var ise işiniz daha kolay demektir. Diyelim ki Üçyol civarında oturuyorsunuz ve otogara gitme ihtiyacınız var. Yapacağınız şey öncelikle Üçyol Metro istasyonuna gitmek olacaktır. Buradan Evka-3 yönünde çalışmakta olan metro aracına binebilir ve yine H.pınar durağında inebilirsiniz. Durakların olduğu bölümden 555 hat numarasına sahip belediye otobüsünü kullanarak izmir otogara metro ile nasıl gidilir konusunda cevap almış olacaksınız.

Son güncellenme tarihi: 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı