Nasıl Gidilir?

İnciraltı Kent Ormanı Nasıl Gidilir

İnciraltı Kent Ormanı Nasıl Gidilir

İzmir’de bulunan İnciraltı ilçesi bir çok doğal güzelliğiyle insanları kendisine çekmektedir. İnciraltı’na bağlı Kent Ormanı ise özellikle havaların ısınmasıyla birlikte ziyaretçi akınına uğramaktadır. Denize sıfır konumu ve piknik alanlarıyla muhteşem bir hafta sonu geçirmenizi garanti eden bu lokasyona gitmek isteyen İzmirliler inciraltı kent ormanı nasıl gidilir şeklinde araştırmalar yapmaya başlamaktadır. Bir çok alternatif ulaşım aracıyla buraya gelmeniz mümkündür. Genel olarak ekonomik bir yolculuk gerçekleştirmek isteyen kişiler kendi araçlarıyla değil eshot otobüsleri ile seyahat etme yönünde tercihte bulunmaktadır.

batman belediyesi otobüs saatleri

Bu bölgeye gidebilmeniz için en iyi seçenek Eshot otobüsleri olacaktır. Metro ve izban ulaşım sistemleriyle entegre bir şekilde hareket eden bu otobüsler ile hızlı ve en az aktarma ile kent ormanına gidebilirsiniz. Detaylı bir şekilde gerekli yerlerden öğrenerek sizlerin bilgisine sunduğumuz inciraltı kent ormanı nasıl gidilir makalesi sayesinde fazla zorlanmadan ve zaman kaybetmeden yolculuğa çıkmanız mümkün olacaktır.

Bahsedeğimiz ulaşım araçlarını kullanabilmeniz için tabi ki ilk şart bir İzmirim Kart’a sahip olmanızdır. Şehir dışından ilk defa İzmir’e geldiyseniz ve İnciraltı Kent Ormanı’na ulaşmak istiyorsanız öncelikle bu kartı edinmeniz ve bakiye yüklemeniz gerekmektedir. Bu sayede kent içi toplu taşıma da sorunsuz bir şekilde seyahat etmeniz mümkün hale gelecektir. Ayrıca inciraltı kent ormanı nasıl gidilir sorusunu belirli başlıklar halinde sizle paylaşıyoruz. Şu anda bulunduğunuz ilçeye göre rotanızı belirleyebilir ve buna göre plan yapabilirsiniz. İnciraltına gelebilmeniz için aşağıdaki ulaşım araçları kullanılabilmektedir;

  • Eshot Otobüsleri
  • İzmir Metro
  • İzban
  • Tramvay
  • Dolmuş hatları
  • Taksi
  • Vapur
  • Feribot

Konaktan inciraltı kent ormanına nasıl gidilir

İzmir’in en merkezi noktası olan konaktan inciraltı kent ormanına nasıl gidilir yanıtı şöyle; Konak Bahribaba otobüs duraklarına gitmeniz gerekir. Buradan 10 numaralı eshot otobüsüne binerek Üçkuyular İskele Son Durak‘ta inin. Ortalama 7 dakikalık bir yürüyüş sonrasında İnciraltı Kent Ormanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ayrıca dilerseniz Konak metro istasyonundan Fahrettin Altay yönüne giden trenlere binebilir ve F.Altay Meydan istasyonunda inebilirsiniz. Buradan 5 numaralı otobüse binerek yine üçkuyular iskele son durağa ulaşarak gitmek istediğiniz noktaya varabilirsiniz.

bucadan inciraltı kent ormanına nasıl gidilir

Bunun için en kolay yol 304 numarasına sahip Eshot otobüslerini kullanmak olacaktır. Bulunduğunuz yere göre öncelikle Buca merkezine gelmelisiniz. Daha sonra 304 otobüslerine binerek son durak olan Konakta inin. Buradan yine eshot 10 numaralı otobüsü kullanarak bucadan inciraltı kent ormanına nasıl gidilir sorusuna cevap alabileceksiniz.

karşıyakadan inciraltı kent ormanına nasıl gidilir

Karşıyaka üzerinden en kolay ulaşımı vapurlar aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Karşıyaka’nın neresinde olursanız olun ilk olarak Vapur İskelesine ulaşın. Buradan Konak yönüne giden vapurlara binerek seyahatinizi gerçekleştirin. Daha sonra indiğiniz noktadan otobüs son duraklarının olduğu alana doğru yürüyün. 10 numaralı belediye otobüsüne binip üçkuyular iskelesinde inerek kent ormanı’na gidebilirsiniz.

fahrettin altaydan inciraltı kent ormanına nasıl gidilir

İzmir’in tüm ulaşım seçenekleri arasında en hızlı yolculuk imkanı sunan taşıt sistemi metro olmaktadır. Size en yakın İzmir Metro istasyonuna giderek F.Altay yönünde hareket eden trene binin. Fahrettin Altay meydan bölgesine çıktıktan sonra aynı şekilde 5 hat numarasına sahip eshot otobüsüne binerek fahrettin altaydan inciraltı kent ormanına nasıl gidilir konusunda cevap bulabileceksiniz.

Diğer İzmir gezi rotaları için aşağıdaki şu yazılarımızdan faydalanabilirsiniz; Mavibahçeye nasıl gidilir ? , Sasalı hayvanat bahçesine nasıl gidilir

Son güncellenme tarihi: 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı