Kategoriler
Nasıl Gidilir?

Çamlıca Tepesine Nasıl Gidilir-

Çamlıca Tepesine Nasıl Gidilir

Çamlıca Tepesi İstanbul’da yaşayan kişilerin özellikle hafta sonları oldukça sık ziyaret ettiği bölgelerden biridir. Bundan dolayı çamlıca tepesine nasıl gidilir şeklinde bir çok araştırma gerçekleştirilmektedir. Bu yazımız içerisinde metrobüs,iett otobüsleri ve metro raylı sistemleriyle Çamlıca Tepesine nasıl gideceğiniz konusunda sizleri bilgilendireceğiz.

İstanbul’un  harika manzarasını izleyebilmek için bir çok vatandaşımız burayı değerlendirmektedir. Bu nedenle de yola çıkmadan önce ulaşım olanaklarının neler olduğunu öğrenme ihtiyacı doğmaktadır. Toplu taşıma imkanlarının oldukça geniş olduğu bu şehirde bir noktadan farklı bir lokasyona geçmek bazen karmaşalara yol açabiliyor. Dolayısıyla sizler için araştırıp sunduğumuz çamlıca tepesine nasıl gidilir konusunu ana başlıklar halinde aşağıda paylaşıyoruz;

Çamlıca tepesine nasıl gidilir metro

Çamlıca tepesine direkt giden bir metro hattı henüz hayata geçirilmemiştir. Bu proje üzerinde yoğun bir şekilde çalışmalar sürüyor. Ancak metro ile iett otobüslerine aktarma yapmak ve o şekilde çamlıca tepesine nasıl gidilir metro sorusuna yanıt bulmak mümkün olabilir. Bunun için size en yakın metro istasyonuna giderek M2 araçlarına binmeniz gerekecektir. Daha sonra Şişli/Mecidiyeköy istasyonunda ininiz. Buradan 34G ya da 34AS numaralı otobüslere binerek 15 Temmuz Şehitler Köprüsü durağına inebilirsiniz. 700 metre kadar yürüdükten sonra Çamlıca Tepesine ulaşabilirsiniz.

çamlıca tepesine nasıl gidilir iett

Çamlıca Tepesi’ne ulaşabilmeniz için Üsküdar ilçesine gelmeniz gerekir. Buraya gelince 320, 11D, 11E, 11F, 11G, 11K, 11L, 11P, 11ST, 11V, 11Y, 11ÜS, 11A, 9A, 9Ç,9Ş  ve 9ÜD numaralarına sahip olan iett araçlarına binerek Çamlıca durağına gelince inmeniz yeterli olacaktır. Buradan kısa mesafeli bir yürüyüş yaparak tepeye ulaşmanız mümkün olacaktır. Bu sayede çamlıca tepesine nasıl gidilir iett konusuna cevap alabileceğinizi umuyoruz.

çamlıca tepesine nasıl gidilir metrobüs

Büyükçekmece, Beylikdüzü, Avcılar, Küçükçekmece, Bahçelievler, Mecidiyeköy bölgelerinden gelmekte iseniz herhangi bir metrobüs durağına gidip 34AS ile Boğaziçi Köprüsü’nde indikten sonra paralelindeki otobüs durağından 129T ya da 522’ye binerek Çamlıca Şehit Onur E. durağında indikten sonra bir üst sokağa geçiniz. Burada Turistik Çamlıca Tesisleri tabelasının bulunduğu kısımdan kısa süren bir yürüyüş ile ya da taksi araçlarına binerek Çamlıca Tepesi’ne ulaşabillirsiniz.

Esenler, Bayrampaşa taraflarından gelecekseniz. Yenikapı-Havalimanı metrosu ile Merter’de inerek Metrobüse aktarma yapınız. 34AS ile Boğaziçi Köprüsü’nde indikten sonra yakınındaki otobüs durağından 129T ya da 522’ye binerek Çamlıca Şehit Onur E. durağında indikten sonra bir üst sokağa geçmeniz gerekir. Burada yine Turistik Çamlıca Tesisleri tabelasını gördüğünüz yerden 15 dakikalık yürüyüşle Çamlıca Tepesi’ne ulaşmanız mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir