Kategoriler
Tren Saatleri

Boğaziçi Ekspresi Tren Saatleri

Boğaziçi Ekspresi Tren Saatleri nelerdir ? boğaziçi ekspresi treni pahalı ulaşım türlerine göre ucuz sayılabilecek raylı bir ulaşım sistemidir. Özellikle Sakarya’da yaşayan ve çalışan kişilerin rağbet ettiği ulaşım yollarından biridir.

Yht’nin uğrayamadığı ara duraklara uğraması sebebiyle yolcular tarafından çok sık tercih edilmektedir. Tren bileti hızlı bir şekilde tükenme ve bulmak kolay olmamaktadır. Bu sebeple yolculuk gerçekleştireceğiniz ilgili tarihin çok öncesinden bilet almanızı ya da rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz. Tcdd sistemi üzerinden bilet satın almadan önce websitemizden boğaziçi ekspresi tren saatlerine göz atabilirsiniz. Tren yolculuğu günümüzde  bir çok kişi için normal ulaşım yollarından (otobüs,dolmuş,minibüs) daha fazla güvenlik ve konfor sağlayarak yolculuk yapılmasını sağlamaktadır.  Diğer ulaşım tiplerine göre oldukça geniş koltuklar,hareket etmeye engel olmayan koridorlar, ve geniş camları sayesinde yol manzarası izleme imkanı sağlamaktadır. Özellikle haftasonları talep görmesi sebebiyle boğaziçi ekspresi tren saatleri sık sefer yapmaktadır. Sakarya’dan Ankara yönüne ve Ankara’dan sakarya yönüne çok sayıda tren kalkmaktadır. Sizlerde boğaziçi ekspresi tren hattını kullanarak gideceğiniz yere trafik derdi olmadan, güvenli ve rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Tren yolculuğunun tercih edilme sebeplerinden biri de hızlı trenlerin devreye alınmasıdır. Hızlı trenler sayesinde gitmek istediğiniz bölgelere ve ilçelere oldukça hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Bazı iller için henüz hızlı tren yani yht sistemi devreye alınamamıştır. Ancak yakın bir zamanda diğer iller içinde yht trenleri çalışmaya başlıyor olacaktır. Tren gibi raylı ulaşım türleri hem şehir içi otobüs trafiğinin önüne geçmektedir hem de karbon salınımını azaltarak çevreci bir ulaşım yolu olmaktadır. Yolculuğunuzu planlamadan önce boğaziçi ekspresi tren saatlerine bu sayfa üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Sakarya Arifiye tren istasyonuna ulaştıktan sonra ortalama saatlik bir sürede Ankara tren garına ulaşım sağlayabilirsiniz.  Yoğun talep olduğu zaman dilimlerinde Tcdd, boğaziçi ekspresi tren saatlerine ek seferler koyabilmektedir. Ankara Tren garında indikten hemen sonra şehiriçi ulaşım alternatiflerini kullanarak birçok merkezi noktaya ulaşabilirsiniz. boğaziçi ekspresi tren saatleri sık olarak olmasa da ihtiyaç halinde güncellenebilmektedir. Güncel sefer bilgilerine tcdd çağrı merkezini tuşlayarakulaşabilirsiniz. Tcdd çağrı merkezi : 444 8 233 . Güncel boğaziçi ekspresi tren saatleri, boğaziçi ekspresi tren istasyonları ve boğaziçi tren ücretleri aşağıda belirtilmiştir;

Ankara Tren Garı’ndan İstanbul’a düzenlenen seferlerin kalkış saatleri:
06:00 – 09:20 – 12:15 – 14:35 – 19:00

İstanbul Pendik Tren İstasyonu’ndan Ankara’ya düzenlenen seferlerin kalkış saatleri:
06:30 – 10:30 – 12:45 – 14:00 – 19:10

boğaziçi ekspresi tren istasyonları

Ankara Tren Garı– Sincan Tren İstasyonu- Polatlı Tren İstasyonu – Eskişehir Tren İstasyonu – Bozuyük Tren İstasyonu – Arifiye Tren İstasyonu– İzmit Tren İstasyonu – Gebze ve İstanbul/ Pendik Tren İstasyonu

boğaziçi ekspresi tren ücretleri

Ücretler gidilecek mesafeye göre değişmektedir. Güncel ücret bilgisi için 444 8 233 numarası üzerinden bilgi alabilirsiniz.

Son güncellenme tarihi: 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir