Nasıl Gidilir?

Kartepeye Nasıl Gidilir?

İçindekiler

Kartepeye nasıl gidilir?

Kartepe kayak merkezi başta İstanbul olmak üzere Kocaeliden,Sakaryadan,Pendikten,İzmitten ve Gebzeden gelenler sayesinde yoğun bir şekilde ziyaretçi alan bir kış turizmi merkezidir. Her sene fazla şekilde kar yağmasına alışkın olan İstanbullu vatandaşlar bu yıl yağışın az olması sebebiyle üzgün. Çareyi civardaki şehirlerde bulunan kayak merkezlerine gitmekte bulan kişilerse buralara nasıl gidileceğini öğrenmek istiyor. Bu makalede kartepeye nasıl gidilir sorusuna yanıt almanızı sağlayacağız. Pek çok ulaşım alternatifiyle Kartepe bölgesine gitmeniz mümkündür. Otobüsle,minibüsle ya da kendi aracınızla buraya çıkabilirsiniz.ğ

Arabayla kartepeye nasıl gidilir bilgisini vermek gerekirse; eğer İstanbul yönünden gelmek istiyorsanız, Tem otoyolu üzerinden gelirken Doğu İzmit isimli çıkıştan devam etmeniz gerekir. Ayrıca burdaki tabeladan başlayarak karşınıza çıkacak diğer tüm tabelalar Kartepe adıyla sizleri doğru bir şekilde yönlendirecektir.

kartepeye nasıl gidilir
kartepeye nasıl gidilir

Peki arabası olmayan ya da trafik sıkışıklığına takılmak istemeyen kişiler ne yapmalı ? Burada önümüze iki seçenej çıkıyor. Ya tren yolculuğunu kullanmalısınız ya da otobüslere binmelisiniz. şimdi sizlere tren ile kartepeye nasıl gidilir sorusunun yanıtını vereceğiz; Kadıköy’den başlamakta olan Haydarpaşa-Adapazar trenleri sayesinde diyebiliriz. Sabah 07:39’da kalkan trenler ile  Maşukiye istasyonunda inerek buradan taksi yoluyla zirveye çıkabilirsiniz. Sabah bu saatten sonra hareket eden seferler Maşukiye’de duraklamadığından, bir önceki durak olan Büyük Derbent’te inip, oradan taksiler aracılığıyla zirveye çıkmanız mümkündür.

Kartepeye nasıl gidilir otobüsle

Bunun için öncelikle İzmit ilçesine gelmeniz gerekecek. Kartepeye nasıl gidilir otobüsle diye soruyorsanız; Efetur ve İzmit seyahat firmalarının Harem ve Yenisahra şubelerinden her yarım saatte bir kalkış yapan otobüslerle İzmit merkezine gelebilirsiniz. Buradan da Maşukiye minibüslerine bindikten sonra Kartepe yolunun başında bulunan Maşukiye merkez bölgesine gelebilirsiniz. Buradan zirveye çıkabilmeniz için maalesef farklı bir alternatif yok gibidir. Bu nedenle taksiye binmeniz gerekecektir.

Son güncellenme tarihi: 

UYARI!

Otobüs veya dolmuş saatlerinde bir sorun yaşıyorsanız, bunu yorum olarak aşağıda bildirmenizi rica ederiz.
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu